Türkiyenin Online Takı Sitesi

Trabzon Hasırı Takı Setleri
Sepetim 0 ürün - 0.00TL
  • Sepete Henüz Ürün eklemediniz!

Kazaziye Gümüş Dersleri


http://blog.kazaziyegumus.com/

Sayfasını Mutlaka Ziyaret Ediniz.

GÜMÜŞ KAZAZ ÖRÜCÜLÜĞÜNDE SÜRGÜ TEKNİĞİ 
Biz www.kazaziyegumus.com ailesi olarak size daha faydalı olmak adına bu bilgileri paylaşmayı uygun gördük.
Bu modülün sonunda gümüş kazaz örücülüğünde sürgü teknik aşamalarını, resimli ve yazılı açıklamaları ile birlikte öğreneceksiniz.
                                                                                                                                                      

 SÜRGÜ TEKNİĞİ  İçin Aşagıdaki Linkten Ulaşabilrisiniz.

 rgü Tekniği İçin Tıklayınız


GÜMÜŞ KAZAZ ÖRÜCÜLÜĞÜNDE AJUR TEKNİĞİ 
Gümüş kazaz örücülüğü tekniklerinin öğretilme aşamasında önce balıksırtı tekniği öğretilir. Sonra sırasıyla sürgü, top, ajur örgüleri ve tekniklerini birleştirerek ürün oluşturma öğretilir. Bu modülün sonunda gümüş kazaz örücülüğünde ajur teknik aşamalarını, resimli ve yazılı açıklamaları ile birlikte öğreneceksiniz. 

kazaziyegumus.com ayrıcılığıyla   AJUR TEKNİĞİ İçin aşağıdaki Linke Tıklayınız.

www.kazaziyegumus.com(ajur tekniği)

GÜMÜŞ KAZAZ ÖRÜCÜLÜĞÜNDE ÜRÜN OLUŞTURMA 

Gümüş kazaz örücülüğünde son olarak ürün oluşturma modülünü öğreneceksiniz. Beş modülün sonunda anlatılan bütün tekniklerin birleştirilip nasıl ürün haline getirileceğini göreceksiniz. Gümüş kazaz örücülüğü tekniklerinin öğretilme aşamasında önce balıksırtı tekniği öğretilir. Sonra sırasıyla sürgü, top, ajur örgüleri ve teknikleri birleştirerek ürün oluşturma gösterilir. Bu modülün sonunda gümüş kazaz örücülüğünde ürün oluşturma aşamalarını, resimli ve yazılı açıklamaları ile birlikte öğreneceksiniz.

Aşağıdaki Linke Tıklayarak Ürün Oluşturma Kitapçığına Ulaşabilirsiniz.

www.kazaziyegumus.com (Ürün Oluşturma)

GÜMÜŞ KAZAZ ÖRÜCÜLÜĞÜNDE BALIKSIRTI TEKNİĞİ 

Gümüş kazaz örücülüğünde bulunan tekniklerin içinde, balıksırtı örgüsü zincir görevi görür. Tekniklerin öğretilme aşamasında önce balıksırtı tekniği öğretilir. Sonra sırasıyla sürgü, top, ajur örgüleri ve teknikleri birleştirerek ürün oluşturma öğretilir. Bu modülün sonunda gümüş kazaz örücülüğünde balıksırtı teknik aşamalarını, resimli ve yazılı açıklamaları ile birlikte öğreneceksiniz. 

www.kazaziyegumus.com (Balık Sırtı Tekniği )

GÜMÜŞ KAZAZ ÖRÜCÜLÜĞÜNDE TOP ÖRGÜSÜ TEKNİĞİ 

Gümüş kazaz örücülüğünde bulunan tekniklerin içinde, Top örgüsü tekniği, gümüş kazaz örücülüğünün en önemli tekniğidir. Takıya bakıldığında önce top göze çarpar. Çirişle hazırlanan, patiskadan yapılan yuvarlak toplar üzerine veya plastik, tahta boncuklar üzerine gümüş iplikle sepet örgüsü gibi örülmesi ile top örgüsü tekniği oluşur. Tekniklerin öğretilme aşamasında önce balıksırtı tekniği öğretilir. Sonra sırasıyla sürgü, top, ajur örgüleri ve teknikleri birleştirerek ürün oluşturma öğretilir. Bu modülün sonunda gümüş kazaz örücülüğünde top örgüsü teknik aşamalarını, resimli ve yazılı açıklamaları ile birlikte öğreneceksiniz.

www.kazaziyegumus.com (Top Örgüsü Tekniği ) 

GÜMÜŞ KAZAZ ÖRÜCÜLÜĞÜNDE UZUN SÜRGÜ TEKNİĞİ

Gümüş kazaz örücülüğü tekniklerinden biri olan uzun sürgü tekniği, takıda bağlantıların yapılmasına yardımcı olur. Tekniklerin öğretilme aşamasında önce balıksırtı tekniği öğretilir. Sonra sırasıyla sürgü, top, ajur örgüleri ve teknikleri birleştirilerek ürün oluşturma öğretilir. Bu modülün sonunda gümüş kazaz örücülüğünde uzun sürgü teknik aşamalarını, resimli ve yazılı açıklamaları ile birlikte öğreneceksiniz. 


www.kazaziyegumus.com (Uzun Sürgü Tekniği )

GÜMÜŞ KAZAZ ÖRÜCÜLÜĞÜ MODÜLER PROGRAMI 

Program geliştirme sürecinin her aşamasında, üniversitelerin ve ülkemizin önde gelen sektör temsilcileri ile iş birliği yapılmış kişi ve kurumların program çalışmalarına doğrudan katkıları sağlanmıştır. Sektör ve yükseköğretim kurumlarının beklentileri programa yansıtılarak, mesleklere ait belirlenen yeterlikler öğretim programları ve modüllerin temel dayanağını ve içeriğini oluşturmuştur. Uluslararası düzeyde meslek elemanlarından beklenen yeterlikler, çeşitli araştırmalar ve yerli/yabancı uzman görüşlerine dayanılarak tespit edilmiş, elde edilen sonuçlar program çalışmalarına aktarılmıştır. El Sanatları Teknolojisi alanı öğretim programları, gelişmelere bağlı olarak esnek ve sürekli güncellenmeye uygun bir yapıda tasarlanmıştır. Bireyler kazandıkları güncel mesleki yeterlikler doğrultusunda istihdam edilebileceklerdir. El Sanatları Teknolojisi alanı altında yer alan mesleklerde ulusal ve uluslararası düzeyde standartlara uygun, her yaşta ve düzeyde bireye mesleki yeterlikler kazandıracak eğitim ve öğretim olanağı sunulmuştur. 

www.kazaziyegumus.com ( Link İçin Tıklayınız )Talep Olması Halinde Diğer Eğitimler Devam Edecektir. Bizi Takip Etmeye Devam Ediniz.

www.blog.kazaziyegumus.com

sayfamızı mutlaka ziyaret ediniz.